Жирона победи с минималното 1:0  Селта (Виго) като гост в

...

Жирона отново е лидер в Испания

Жирона победи с минималното 1:0  Селта (Виго) като посетител в среща от 22-рия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Порту в 20-ата минута.

Жирона стартира по-активно срещата и имаше късмет още в 10-ата минута, когато Янхел Ерера се оказа непокрит на границата на наказателното поле, само че стреля настрана от вратата на Селта. Две минути по-късно Висенте Гуаита отрази брилянтно удар с глава от близко на Артьом Довбик.

В 19-ата минута се стигна до първата сериозна опция за Селта Виго. Оскар Мингеса получи огромно свободно пространство и стреля от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, само че Пауло Гацанига се оправи ужасно.

Само минута по-късно Жирона излезе напред в резултата. Мигел Гутиерес проби превъзходно отляво и пусна към Кристиан Порту, който пое топката във вратарското поле и доста елегантно преодоля Гацанига за 1:0.

В 26-ата минута Виктор Циганков стреля едва от границата на наказателното поле, само че над напречната греда.

В добавеното време на първата част Селта Виго имаше опция да изравни, откакто Йорген Странд Ларсен получи на границата на наказателното поле и стреля, само че на сантиметри от левия непряк дирек.

Темпото през второто полувреме бе много по-ниско и чистите голови положения бяха много по-малко. В 56-ата минута Мигел Гутиерес стреля от границата на наказателното поле, само че над вратата. От сходна позиция Ян Коуто путира в 81-вата минута, само че бе блокиран.

Така каталунците си върнаха първото място във краткотрайното класиране, като към този момент имат 55 точки в актива си, на една пред втория Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Селта е 16-и със 17.